Flotila aeroklubu Jindřichův Hradec

Náš aeroklub v současné době provozu letadla všech kategorií. Za motorová letadla jsou to letouny Zlín Z-42 československé výroby a Piper Pa-28 Cherokee americké provenience. V kategorii turistických motorových kluzáků máme v provozu letoun L-13 SW Vivat, který je modifikací slavného kluzáku L-13 Blaník.

Taktéž provozujeme, dnes velmi populární, kategorii ultralehkých letounů. Disponujeme letadly Skyleader JA 400, který je produktem Jihlavské firmy Skyleader Zall a letadlem Tecnam P92 Echo italské výroby.

Další kategorií letadel, která je nezpochybnitelně spojena se sportovním létáním jsou kluzáky. Těmi disponujeme v počtu tří typů o stejném počtu samotných letadel. Prvním je již zmíněný legendární Blaník, Orličan VSO-10 lidově nazývaný Vosa a kluzák německé výroby Ka-8.